پایگاه خبری خومه

تبليغات

تبليغات

تبليغات

تبليغات

تبليغات
کد خبر: 507
تاریخ انتشار: ۷ام تیر ۱۳۹۳  ساعتتیر ۷, ۱۳۹۳

از هفته ششم لیگ جهانی والیبال از ساعت ۲۱ دیشب تیم‌های والیبال ایران و لهستان به مصاف هم رفتند که در پایان تیم ملی ایران توانست با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای (۲۳-۲۵، ۲۵-۱۶، ۲۵-۱۱ و ۲۵-۱۹) به برتری برسد.

گیم اول:

در آغاز این دیدار هر دو تیم نخستین گیم را پایاپای آغاز کردند. با وجود اینکه ایران توانست اختلاف امتیاز را به عدد ۲ برساند، اما لهستانی‌ها موفق شدند به امتیاز برابر ۷ برسند و در نهایت هم نخستین تایم استراحت فنی برای لهستان رقم خورد. بعد از این تایم استراحت هر دو تیم بازی را با اختلاف یک امتیاز دنبال می‌کردند که این بار ایران توانست دومین تایم استراحت فنی را به دست آورد. هر دو تیم بازهم با امتیاز برابر کار را دنبال کردند، اما در نهایت لهستان با امتیاز ۲۵ بر ۲۳ ست نخست را پیروز شد.

گیم دوم:

در این گیم بازهم مانند گیم نخست بازی را پایاپای آغاز کردند، اما این بار ملی‌پوشان کشورمان با ۳ اختلاف توانستند نخستین تایم استراحت فنی را به نام خود ثبت کنند. قائمی با زدن چند سرویس موثر اختلاف را با حریف به ۶ امتیاز رساند. برتری ایران در ادامه این بازی با سرویس‌های خوب سایر بازیکنان ادامه داشت و توانست با نتیجه ۱۶ بر ۹ دومین استراحت فنی را به دست آورند. ملی‌پوشان ایران برتری خود را در ادامه این گیم حفظ کردند و توانستند با اختلاف ۹ امتیاز و با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به برتری برسند تا نتیجه یک بر یک پیگیری شود.

گیم سوم:

در این گیم هم تیم ملی ایران با عملکرد خوب و با اختلاف توانست با نتیجه ۸ بر ۴ نخستین استراحت فنی این گیم را به دست آورد. در این گیم هم ایران توانست با ارائه یک بازی جذاب اختلافش را با حریف بیشتر کرده و به استقبال دومین استراحت فنی برود. والیبالیست‌های کشورمان رفته رفته اختلاف را بیشتر کرده و در پایان توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۱۱ پیروز این گیم شوند.

گیم چهارم:

در این گیم اما از همان ابتدا بازی پایاپای دنبال شد. بعد از تساوی هر دو تیم در امتیاز ۸ ملی‌پوشان ایران توانستند کم‌کم اختلاف را بیشتر کنند تا زنگ دومین وقت استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به سود ایران به صدا دربیاید. در ادامه این دیدار بازهم برتری ملی‌پوشان کشورمان ادامه داشت که در پایان ایران توانست این ست را هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به برتری برسد.

شاگردان کواچ درنهایت با این برد زمینه‌ساز سقوط آسمان خراش‌های لهستان در آزادی شدند.

 

جهت مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی بر روی آن کلیک کنید.

phoca_thumb_l_GP5F0218

phoca_thumb_l_GP5F0008

phoca_thumb_l_GP5F0033

phoca_thumb_l_GP5F0047

phoca_thumb_l_GP5F0049

phoca_thumb_l_GP5F0055

phoca_thumb_l_GP5F0056

phoca_thumb_l_GP5F0061

phoca_thumb_l_GP5F0072

phoca_thumb_l_GP5F0083

phoca_thumb_l_GP5F0106

phoca_thumb_l_GP5F0143

phoca_thumb_l_GP5F0152

phoca_thumb_l_GP5F0167

phoca_thumb_l_GP5F0192

phoca_thumb_l_GP5F0196

phoca_thumb_l_GP5F0197

phoca_thumb_l_GP5F0198

phoca_thumb_l_GP5F0201

phoca_thumb_l_GP5F0237

phoca_thumb_l_GP5F0242

phoca_thumb_l_GP5F0288

phoca_thumb_l_GP5F0344

phoca_thumb_l_GP5F0374

phoca_thumb_l_GP5F0381

phoca_thumb_l_GP5F0383

phoca_thumb_l_GP5F0389

phoca_thumb_l_GP5F0399

phoca_thumb_l_GP5F0409

phoca_thumb_l_GP5F0428

phoca_thumb_l_GP5F0453

phoca_thumb_l_GP5F0466

phoca_thumb_l_GP5F0518

phoca_thumb_l_GP5F0528

phoca_thumb_l_GP5F0531

phoca_thumb_l_GP5F0608

phoca_thumb_l_GP5F0726

phoca_thumb_l_GP5F0749

phoca_thumb_l_GP5F0757

phoca_thumb_l_GP5F0886

phoca_thumb_l_GP5F0902

phoca_thumb_l_GP5F0975

phoca_thumb_l_GP5F0989

phoca_thumb_l_GP5F1018

phoca_thumb_l_GP5F1153

phoca_thumb_l_GP5F1158

phoca_thumb_l_GP5F1170

phoca_thumb_l_GP5F1180

phoca_thumb_l_GP5F1210

phoca_thumb_l_GP5F1243

در پایان این بازی مجتبی میرزاجانپور با ۱۳ امتیاز اسپک، ۳ امتیاز بلاک و ۲ امتیاز سرویس باارزشترین بازیکن مسابقه انتخاب شد.

کاپیتان سعید معروف : «آنها(لهستان) چیزی برای از دست دادن نداشتند و با تمام توان بازی می‌کردند اما ما آنقدر خوب بازی کردیم که لهستانی‌ها حرفی برای گفتن نداشتند لهستان منظم و با برنامه بازی می‌کند و مطمئن باشید در بازی‌های آینده نمایش بهتری خواهند داشت.»

میشل وینیارسکی، کاپیتان لهستان : «این بازی واقعاً برای ما سخت بود. ایران تیم قدرتمند و با تجربه‌ای است امروز هم این موضوع را ثابت کرد. آنها در دریافت‌ها و سرویس‌ها بسیار خوب بودند و برعکس ما اشتباهات زیادی داشتیم»

کواچ (سرمربی تیم ملی والیبال ایران): «از تمام مردم و تماشاگران که به سالن آمدند و تیم را حمایت کردند تشکر می‌کنم همانطور که در فوتبال می‌گویند یار دوازهم امروز هم تماشاگران برای ما یار هفتم بودند. دو بازی مقابل لهستان که یکی‌ از آنها به پایان رسیده است، اهمیت بسیار زیادی برای ما دارد در بازی بعد هم باید هر ۳ امتیاز را بگیریم»

آنتیگا(سرمربی تیم ملی والیبال لهستان):‌«ابتدا به ایرانی‌ها تبریک می‌گویم آنها بازی خوبی از خود به نمایش گذاشته و شایسته پیروزی بودند. تماشاگران ایران بسیار خیره‌کننده بودند و پرشور تشویق می‌کردند.

شهرام محمودی: ما از تماشاگران تشکر می‌کنیم که غوغا کردند و فشار زیادی روی حریف آوردند. امیدواریم با حمایت تماشاگران بازی بعدی رو هم ببریم.

فابیان: سرویس‌های ایران بازی ما را مختل کرد.
پاسور تیم ملی والیبال لهستان سرویس‌های خوب ایران را دلیل اصلی مشکل تیمش در دریافت و حمله عنوان کرد.
فابیان ملی‌پوش تیم ملی لهستان درباره دیدار نخست برابر ایران اظهار کرد: حرفی برای گفتن ندارم. فکر نمی‌کردم بازی این گونه پیش برود اما خب ما شکست خوردیم. اشتباه‌های زیادی داشتیم و نتوانستیم به خوبی از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم. آماده بودیم اما شاید جو بازی یا شرایط سالن باعث شد که نتوانیم به خوبی امتیاز کسب کنیم. به نظرم بد بودیم.

او که پیش از این بهترین پاسور تا این مرحله از لیگ جهانی و بالاتر از سعید معروف بود در پاسخ به این سوال که آیا دریافت‌های بد باعث شد که تیم‌شان به مشکل بخورد بیان کرد: کار به اینکه در چه جایی مشکل داشتیم ندارم. نکته اینجاست که مطمئنا اگر در دریافت خوب بودیم می‌توانستیم در حمله نیز موفق باشیم. البته ما در ست نخست کار را خیلی خوب آغاز کردیم اما از ست دوم همه چیز عوض شد. شاید تمرکز ایران بالا رفت و با سرویس‌های خوبی که می‌زد دریافت ما را آزار داد. به هر حال من معتقدم که می‌توانستیم در ست دوم هم کمی بهتر کار کنیم و اجازه ندهیم این نتیجه رقم بخورد.

بازیکن شماره ۱۱ تیم لهستان در پاسخ به این سوال که نقطه قوت ایران در چه بود بیان کرد: ابتدا حمایت خوب تماشاگران و بعد اینکه آن‌ها پس از ست نخست سریع به خودشان آمدند و بازی را جبران کردند. اگر ما هم همانند ایران از موقعیت‌ها و اشتباه‌های حریف استفاده می‌کردیم شاید نتیجه دیگری رقم می‌خورد. در هر حال این بازی نخست بود و باید در بازی دوم خیلی بهتر از این کار کنیم. در غیر این صورت به مشکل خواهیم خورد.

او در پایان به سالن آزادی اشاره کرد و گفت: هر حریفی که در این سالن به مصاف ایران بیاید به مشکل می‌خورد. جو سالن فضای بسیار سنگینی ساخته بود که کار ما را نیز دشوار می‌کرد.

ظریف: در دفاع خوب بودیم و پیروز شدیم
لیبروی تیم ملی والیبال ایران گفت: پیروزی ما مقابل لهستان به دلیل دفاع خوب‌مان بود.
فرهاد ظریف بعد از پایان بازی ایران و برتری ملی‌پوشان مقابل لهستان در لیگ جهانی، گفت: دریافت‌های ما بهتر بود و آنها را دچار مشکل کرد. با توجه به دفاع خوبی که داشتیم نتیجه هم گرفتیم.

وی درباره بازی روز یکشنبه، اظهار داشت: به شخصه به ۳ امتیاز بازی بعد فکر می‌کنم. ما فقط به دو امتیاز نیاز داریم. در این مسابقه هم دیدار سختی داشتیم و حرفه‌ای بازی کردیم.

قائمی: باید به دیدار روز یکشنبه فکر کنیم
عضو تیم ملی والیبال کشورمان گفت: پیروزی امروز مقابل لهستان را باید فراموش کنیم و به فکر دیدار بعدی مقابل این تیم باشیم.
فرهاد قائمی پس از شکست تیم ملی والیبال لهستان در هفته ششم لیگ جهانی گفت: بازی بسیار سختی را سپری کردیم، توانستیم خوشبختانه ۳ امتیاز کامل این دیدار را کسب کنیم و برنده زمین را ترک کردیم.

وی در ادامه گفت: طبق تاکتیک سرمربی تیم ملی ما بازی کردیم و توانستیم با اجرای خواسته‌های سرمربی تاکتیک خوبی را داخل زمین پیدا و نتیجه کسب کنیم.

عضو تیم ملی والیبال در ادامه خاطرنشان کرد: بازی روز یکشنبه مقابل لهستان یک دیدار متفاوت است و ما باید پیروزی امروز را فراموش کنیم و به فکر شکست آنها در بازی بعدی باشیم.

میرزاجانپور: به مردم شادی هدیه می‌کنیم
بازیکن تیم ملی والیبال گفت: روز یکشنبه (فردا) مقابل تیم ملی لهستان تلاش می‌کنیم تا یک بار دیگر شادی را به مردم ایران هدیه کنیم.
مجتبی میرزاجانپور پس از شکست تیم ملی والیبال لهستان با نتیجه سه بر یک در هفته ششم رقابت‌های لیگ جهانی، گفت: بازی بسیار خوبی را شب گذشته به نمایش گذاشتیم، اما در ست اول بازی را واگذار کردیم. در گیم‌های بعدی با سرویس های خوبی که بچه‌ها زدند توانستیم نتیجه بازی را تغییر دهیم.

وی در مورد خوشحالی خود پس از بازی گفت: امروز بیشتر دفاع می‌کردم و پس از اینکه نتیجه بازی به سود ما تمام شد خوشحالیم را به سرمربی تیم ملی تقدیم کردم.

عضو تیم ملی والیبال در مورد بازی بعدی مقابل تیم ملی لهستان گفت: روز یک شنبه (فردا) در بازی بعدی تلاش می‌کنیم تا دوباره با یک پیروزی دیگر دل ملت ایران را شاد کنیم و دوباره این خوشحالی را به آنها هدیه کنیم. همه ما به این فکر هستیم که حتی یک ست به آنها ندهیم.

غلامی: عملکردمان برابر لهستان فوق‌العاده بود
سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران گفت: بعد از اینکه ست اول را به لهستان واگذار کردیم به خودمان آمدیم و عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتیم.
عادل غلامی پس از پیروزی ۳ بر یک مقابل لهستان درخصوص این مسابقه اظهار داشت: ابتدا این پیروزی را به کادر فنی، بازیکنان، تماشاگران و همه مردم ایران تبریک می‌گویم. ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم و امیدوارم توانسته باشیم دل مردم را شاد کنیم.
وی ادامه داد: برنامه ما این است که در بازی بعدی هم با تمام توان ظاهر شویم تا صعودمان به مرحله فینال را قطعی کنیم و با خیال راحت به لهستان سفر کنیم. اگر در بازی بعدی یک امتیاز هم کسب کنیم صعودمان قطعی می‌شود، اما شک نکنید که ما برای کسب هر سه امتیاز وارد میدان می‌شویم.

سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه با حضور تماشاگران پرشور ایرانی هرکاری که بخواهیم می‌توانیم انجام دهیم، گفت: در بازی نخست برابر لهستان هر دو تیم بازی را با استرس آغاز کردند و همین موضوع باعث شد تا ست اول را واگذار کنیم، اما رفته رفته با تذکرات کواچ و حمایت تماشاگران خود را در زمین مسابقه پیدا کردیم و توانستیم عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشیم. عملکردمان به قدری خوب بود که لهستان، یکی از قدرت‌های جهان را ۲۵ بر ۱۱ هم شکست دادیم.

غلامی خاطرنشان کرد: کادر فنی برای بازی دوم هم برنامه‌هایی دارد که تلاش می‌کنیم آنها را دقیق در زمین مسابقه اجرا کنیم. امیدوارم مردم هم کار را تمام شده ندانند و در آخرین مسابقه‌ای که در لیگ جهانی امسال میزبان هستیم مانند همیشه سنگ تمام بگذارند.

دومین دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان در هفته ششم لیگ جهانی ۲۰۱۴ فردا ساعت ۲۱ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است که وزیر ورزش و جوانان ، دکتر محمود گودرزی مهمان ویژه این دیدار بود و از نزدیک تماشاگر بازی خوب بلندقامتان تیم ملی والیبال ایران بود.افزودن نظر

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

آخرین اخبار
آمار بازدید
بازديد امروز : 143
افراد آنلاين : 3
بازديد ديروز : 177
بازديد اين هفته : 967
بازديد اين ماه : 1961
بازديد کل : 67296
ورودي گوگل : 0
تعداد لينک ها : 0