پایگاه خبری خومه

تبليغات

تبليغات

تبليغات

تبليغات

تبليغات
کد خبر: 572
تاریخ انتشار: ۱۰ام تیر ۱۳۹۳  ساعتتیر ۱۰, ۱۳۹۳

59226700084172192588

بسیار غم انگیز است که آبپخش با این قدمت بسیار در تئاتر و نمایش دیگر قدرت گذشته را ندارد با توجه به گروه زیاد و قویترین بازیگران در عرصه هنر های نمایشی تئاتر آبپخش به خاطر مساله ای زیر فشار قرار گرفته و متاسفانه مسئولان به خاطر درآمد ماهی ۴۰ هزارتومان دست از این وضعیت دست  نمی کشند و این گروهای نمایشی را سامان نمی دهند

الان چند سال است که سالنی را که گروه نمایشی برای فراهم کردن امکانات آن هزار حرف و حدیث شنیده هزار درد را تحمل کرده است به دست انجمن ان ای  افتاده (هدف ترک مواد مخدر می باشد )

که مشکلاتی را برای گروه نمایشی به وجود آورده است

این مشکلات به شرح ذیل می باشد

۱-محیط پر از دود سیگار می باشد و انواع بوهایی می آید که حالت تهوع آور می باشد

۲-باعث شده هیچ کدام از والدین نگذارند بازیگران کودک و یا دختر به این محیط وارد شود . ( به یکی از مسئولان که طرفدار وجود انجمن ان ای در سالن بود گفتم می گذاری دختر یا بچه کوچک شما برای تمرین اینجا بیاید متاسفانه گفت خیر )

۳-برخود بازیگران با این گروه خود مساله تنش زا می باشد

۴-با وجود این گروه  مردم بازیگران را نیز به چشم یک معتاد می بینند و این در چند مرحله تکرار شده است

۵-به خاطر طولانی بودن حضور انجمن ان ای اینان خود را مالک می دانند و باید هر چه که این انجمن گفت رعایت شود ( که نمی توان تحمل کرد )

۶-ساعات جسلات این انجمن با تمرین گروه های نمایشی مطابقت دارد که باعث ضربات مهلکی بر پیکره نمایش در آبپخش رده است .

حال از مسئولان خواهشمندیم تکلیف گروهای نمایشی را در آبپخش مشخص نمایند و محلی برای این انجمن غیر از سالن  فرهنگی مشخص نمایند همه ما می دانیم که وجود این گروه می تواند پیکره نمایشی را داغون نماید مکانهای زیادی در آبپخش وجود دارد که می تواند پذیرای این افراد باشد

یکی از مدیران گروه های نمایشی می گفت اگر این وضعیت ادامه پیدا کند گروه ما نمایش را برای همیشه کنار خواهد زد

امیدوارم با مشخص کردن محلی مناسب برای این انجمن  ان ای موقعیت را برای شکوفا شدن دوباره هنرهای نمایشی در آبپخش فراهم آورندنظرات ( ۲ )


  1. مرسوم است که میگویند پیشگیری بهتر از درمان است اما ظاهرا در ولایت ما اینگونه نیست.در ولایت ما مدتی است یعنی مدت مدیدی است که فعالیتهای هنری به لطف وجود انجمن معتادین نه چندان گمنام سر به نابودی دارد و به قهقرا رانده شده است. هنر از دیرباز تاکنون در این ولایت یا در قبضه مشتی دیکتاتورماب هنرمندنمای ازخودراضی بوده است یا در ووهله هایی هرگاه خواسته تکانی بخورد و سربرآورد توسط دوستداران حقه و وافور و سیخ و سنک و شیشه و پیک نیک به حیاط خلوت رانده شده است . سرای هنرمندان هرچند که از نظر فیزیکی در خور و شان هنرمندان این ولایت نیست و کاستیهای بسیاری دارد و نور ندارد و صدا ندارد و اکوستیک نیست و صندلی ندارد و به لطف نالطیف هنرمندنماهای چندین سال پیش تاکنون تماشاگران را متواری و سردرگم نموده است اما هرچه باشد خانه هنرمندان است و متعلق به آنها. هیچکس حق ندارد تحت هیچ عنوانی آنها را از کاشانه بیرون کند که مثلا قرار است دودگرایانی که به مسلخ شیشه روی آورده اند و فریبانه فریاد واترکا و لا مخدرات سرمیدهند در چهاردیواری ترک خورده نمایندگی ارشاد ولایتمان ترکش ترکشان را بر سر هنر فروریزند.این خانه هرچند که ترک خورده باشد و هرچقدر که کوچک باشد خانه هنرمندان است .این خانه کوچک حتی اگر نامش نمایندگی باشد که نه متولی داشته باشد و نه رییس و نه ارباب رجوع باز هم متعلق به هنرمندان است . این خانه کوچک خانه امید است وخانه عشق است و خانه دوست . این خانه را با دود پلید و خبیث هزارچهره ها و هنرسوزها ویران نکنید . بر خود لازم میدانم که در صورت کوتاهی هرکدام از حضرات در این رابطه این موضوع را رسانه ای و رادیو تلویزیونی کرده و جهت بیرون راندن این مهمانان نامیمون و نامربوط و ناموزون و نامطبوع و ناجنس و خمار به موازین قانونی متوسل شویم . بدیهی است که مدیر کل محترم فرهنگ وارشاد اسلامی سرکار خانم دکتر ماحوزی و سایر دوستان و همکاران تدابی لازم را در این زمینه خواهند اندیشید . سالی را که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مزین به نام فرهنگ و هنر است حیف است اینگونه به ناپاکی بیالایند . من آنچه شرط بلاغ است با تو گفتم .

  2. حسین گفت:

    چند سالی هست که انجمن معتادان گمنام فعال شده و فعالیتهایشان نتایج خوبی داشته اما بحث بر سر مکانی که یکی از جلسات na فعلا در آن برگزار میشود است و با توجه به اینکه na چهار روز از هفته و آن هم درساعتی که مناسبترین زمان برای تمرین و اجرای گروههای تاتری است و با توجه به اینکه انجمن na میتواند جلساتش را در مکانی دیگر برگزار کند ولی گروههای تاتر جای دیگری ندارند برای همین بهتر است مسولان شهر در سالی که به نام فرهنگ مزین شده فکری کنند و مکان مناسبی جهت برگزاری جلسات انجمن معتادان گمنام پیشنهاد بدهند که فضا برای حضور و فعالیت هنرمندان بیشتر و بهتر شود

افزودن نظر

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

آخرین اخبار
آمار بازدید
بازديد امروز : 140
افراد آنلاين : 1
بازديد ديروز : 177
بازديد اين هفته : 964
بازديد اين ماه : 1958
بازديد کل : 67293
ورودي گوگل : 0
تعداد لينک ها : 0